fbpx
Solidne zabezpieczenie antywirusowe dla firm

Współczesne przedsiębiorstwa wdrażają zaawansowane rozwiązania informatyczne, które przyczyniają się do znacznego usprawniania procesów związanych z m.in. archiwizacją danych, zarządzaniem produkcją i relacjami z klientami, sprawnym obiegiem dokumentów itd. Systemy IT są rozbudowywane, dostosowywane do potrzeb konkretnych firm, tworzone są autorskie aplikacje i programy. Jednak bardzo często okazuje się, że przedsiębiorcy z nieco mniejszym zaangażowaniem podchodzą do zabezpieczenia antywirusowego, co niestety może powodować poważne konsekwencje w przyszłości.

Cyberbezpieczeństwo to podstawa obecnie funkcjonujących przedsiębiorstw. Warto przy tym pamiętać, że programy antywirusowe dla organizacji znacznie różnią się od tych, które dedykowane są użytkownikom indywidualnym. O ile dla przeciętnego internauty wystarczy darmowy antywirus, o tyle przed przedsiębiorstwami korzystającymi z zaawansowanych systemów IT stoją nieco większe wyzwania z zakresu rozwiązań antywirusowych.

Firmowy program antywirusowy - najważniejsze funkcje

Bez względu na to, czy prowadzimy niewielką firmę, czy też duże przedsiębiorstwo produkcyjne z rozbudowanym systemem IT, powinniśmy zadbać osolidne zabezpieczenie antywirusowe. Każdy program, który odpowiada za cyberbezpieczeństwo, powinien być wyposażony w kilka podstawowych funkcji. Kluczowe jest oczywiście bieżące weryfikowanie i sprawdzanie (skanowanie) plików pod kątem ich bezpieczeństwa. Dzięki temu sieć jest przez cały czas chroniona przed wirusami. Konieczne są też automatyczne aktualizacje oprogramowania antywirusowego, które zapewniają wysoki poziom skuteczności programu, a jednocześnie nie wymagają zaangażowania ze strony użytkowników.

Rozwiązania antywirusowe w firmach powinny być kompleksowe i obejmować zarówno pocztę, z której korzystają pracownicy, jak i przeglądarki, wszystkie programy do przechowywania i zarządzania danymi, a także całą sieć Wi-Fi. Tylko wtedy możliwe będzie zagwarantowanie cyberbezpieczeństwa w firmie na wysokim poziomie.

Rozwiązania antywirusowe firmy ESET

Set IT dostarcza zaawansowane rozwiązania z zakresu zabezpieczenia antywirusowego. Korzysta przy tym z technologii wdrożonej przez firmęESET. Wszystkie wdrażane produkty antywirusowe są dostosowane do potrzeb użytkowników - zarówno małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Zapewnimy bezpieczeństwo w różnym zakresie, począwszy od stacji roboczych, skończywszy na systemach antywirusowych implementowanych na serwerach czy bramkach sieciowych.