fbpx

Witamy na blogu firmy Setit

antywirus

Obecnie, prowadzenie praktycznie każdej firmy – czy to dużej, czy małej, jest nierozerwalnie związane z pełną komputeryzacją i informatyzacją. Nieodłączne jest także korzystanie z Internetu, i to właściwie w każdym elemencie działalności przedsiębiorstwa. Jednak taka rzeczywistość powoduje, że każdy, kto prowadzi własną działalność, musi wręcz pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach - chociażby o rozwiązaniach antywirusowych. Które z nich są najskuteczniejsze dla firmy? Przeanalizujmy ten temat!

obsługa informatyczna

Outsourcing IT jest to usługa polegająca na wynajęciu zewnętrznej firmy do zarządzania określonymi procesami w przedsiębiorstwie. Takie rozwiązanie eliminuje potrzebę tworzenia działu IT w firmie, co wiąże się ze zmniejszeniem kosztów prowadzenia działalności. Zalet wynikających z zewnętrznej obsługi informatycznej jest dużo więcej, dlatego to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów na rynku.

tworzenie strony www

W dzisiejszych czasach ludzie szukają wszelkich informacji na bieżąco w telefonach i komputerach. Z tego powodu podstawą działań marketingowych jest posiadanie strony internetowej swojej działalności. Zakładają je nie tylko firmy, ale również osoby prywatne, które chcą podzielić się wiedzą, doświadczeniami czy umiejętnościami. Duże zapotrzebowanie sprawia, że sposobów na tworzenie stron www jest mnóstwo, lecz nie z każdego warto skorzystać.

rozwiązania IT

Jeśli chcesz usprawnić codzienne funkcjonowanie swojej firmy i zapewnić szybki oraz wygodny przepływ informacji, warto zastanowić się nad wdrożeniem określonych rozwiązań z obszaru IT, przede wszystkim EPR i CRM. Programy komputerowe pomogą nie tylko w organizacji pracy, lecz również usprawnią obsługę Klienta, sprzedaż, obsługę posprzedażową i serwisową. Dzięki nim szybko oraz łatwo skontrolujesz budżet przedsiębiorstwa, stworzysz analizy i raporty, a także zweryfikujesz czas pracy pracowników. Sprawdź, czym się charakteryzują programy EPR i CRM.

serwerownia

Serwerownie są pomieszczeniami, w których, w specjalnych szafach rackowych znajdują się komputery, zabezpieczone przed uszkodzeniami oraz przed dostawaniem się do nich kurzu i pyłu. Pokoje serwerowni często stanowią „mózg” działania każdego przedsiębiorstwa, którego praca opiera się w dużej mierze na działaniu systemów informatycznych, dlatego wymagają stworzenia specjalnych warunków. Sprawdź, gdzie postawić serwerownię, jakie urządzenia się w niej znajdują oraz jak należy się w niej zachowywać.

antywirus

Przeciętny użytkownik internetu nie zdaje sobie sprawy, na jak różne niebezpieczeństwa narażony jest jego komputer. Złośliwe oprogramowanie może doprowadzić do zniszczenia lub usunięcia plików czy wycieku poufnych danych, co w wielu sytuacjach kończy się szantażem. Każdy firmowy komputer powinien być odpowiednio zabezpieczony. Pozostaje tylko pytanie – w jaki sposób?

kopia zapasowa

Wbrew pozorom, archiwizacja danych to bardzo szerokie pojęcie, za którym kryje się kilka dostępnych opcji zapisu. Warto wspomnieć, że jest to możliwe tylko wtedy, kiedy zapisuje się pliki na dysk zewnętrzny, albo dysk sieciowy. Dostępne rodzaje kopii zapasowych różnią się od siebie przeznaczeniem oraz  sposobem tworzenia backupu i przywracania plików. Należy pamiętać, że kopia zapasowa jest przede wszystkim czymś, do czego będzie można się odnieść w sytuacji kompletnej utraty danych.

uslugi informatyczne

W obecnych czasach sprawna obsługa informatyczna stanowi jeden z fundamentów poprawnego funkcjonowania firmy. Reguła ta obowiązuje w przypadku wszystkich branż oraz firm o różnej wielkości. Zróżnicowany może być zakres tej obsługi, który zależy od indywidualnych wymagań danego przedsiębiorstwa.

 serwera dla firmy

Każda firma, która ma swoją własną stronę internetową, musi mieć dobre serwery. Jest to fizyczny dysk, który przechowuje dane ze strony www firmy. Użytkownicy, którzy wchodzą na witrynę, pobierają z niej dane, które są wyświetlane na ekranie komputera lub smartfona. Najbardziej popularnym, tanim i najprostszym rozwiązaniem są tak zwane serwery współdzielone, czyli hosting. Niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, jak niezwykle istotny jest wybór sprawnego serwera.

outsourcingu IT

Na rynku można spotkać coraz więcej firm, oferujących swoje usługi na zasadach outsourcingu. Jest to dla klientów rozwiązanie nie tylko wygodne, ale także bardzo ekonomiczne.Przekierowanie zadań na zewnętrzne firmy jest nowoczesnym sposobem na obniżenie kosztów pracowniczych, a także na uzyskanie wykwalifikowanego i zaawansowanego wsparcia. Outsourcing dotyczy wielu dziedzin, w tym także branży informatycznej.